X
تبلیغات
رایتل
یکشنبه 13 بهمن‌ماه سال 1387

 

مدیر مسئول روزنامه حدیث کرمان از حکم جلب خود، به خاطر درج مطلبی در سالهای گذشته، خبر داد.

مهدی شجاعی صاحب امتیاز و مدیر مسئول روزنامه حدیث کرمان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران( ایسنا )منطقه کویر ، در مورد حکم جلب خود گفت: دیروز( 12 بهمن )، اکیپ پلیس اجرائیات به دفتر حدیث کرمان آمدند تا من را به شعبه 2 بازپرسی دادسرای کرمان ببرند.

وی افزود: گویا نامه ی عریضه یک شهروند کرمانی سالها پیش در زمان دولت سابق در حدیث کرمان چاپ شده که اکنون ( سال 87 ) آموزش و پرورش کرمان شاکی گردیده است.

مدیر مسئول روزنامه حدیث کرمان تصریح کرد: طبق موازین قانونی بایستی همان موقع جوابیه صادر می کردند تا چاپ شود که این کار را انجام ندادند و همچنین در همان سال به دادگاه مطبوعات مراجعه می کردند تا با حضور هیات منصفه به این امر رسیدگی گردد.

شجاعی بیان کرد: رئیس جمهور فعلی و قبلی دستور داده اند که دستگاه های دولتی با طرح شکایات ، مزاحم مطبوعات نشوند و باتوجه به دستور رئیس جمهور فعلی و سابق چرا دادسرا بدون رعایت قوانین ، بدون توجه به نحوه قوانین مطبوعاتی، بدون توجه به مرور سالها از چاپ نامه یک شهروند امروز اقدام به حکم جلب مدیر روزنامه نموده است.

وی یادآور شد: روزنامه حدیث کرمان اولین نشریه استان بعد از انقلاب است که 24 سال سابقه انتشار دارد .

شجاعی در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر سردبیر روزنامه عوض شده، بایگانی مطالب چاپ شده دور ریخته شده، کادر تحریریه عوض شده و دسترسی به هیچ سابقه ای نیست.