سه‌شنبه 6 اسفند‌ماه سال 1387

 

 *آذر همتی

قرار است 5 استاد نمونه به هیئت علمی دانشگاه شهید باهنر کرمان اضافه شود.
دانشجویان همه اجتماع کرده اند و مشتاق دیدار و آشنایی با این اساتید تازه وارد هستند.

همهمه ای برپاست. یکی از اسم و رسمشان می پرسد. دیگری از سن و سالشان، یکی دیگر از شهر و زادگاهشان و بعضی از دانشجویان هم به دنبال مدرک تحصیلی این استادان هستند.

یکی از استادان دانشگاه نیز با کنجکاوی منتظر دیدن همکاران جدید است.، می خواهد بداند رشته تحصیلی و رشته تدریس آنها چیست؟ آیا در دانشگاه های معتبر بین المللی تحصیل کرده اند؟ اصلا" شاید با هم همکلاس بوده اند!
دانشگاهیان از مدت ها قبل در تدارک استقبال از استادان جدید بودند. می گویند رشته هایی که این استادان تدریس می کنند از جمله رشته های استراتژیک و بسیار مهم است. حتی می گویند دشمنان انقلاب اسلامی، از وجود این استادان وحشت دارند و آنها را علت وجود قدرت بازدارندگی ایران اسلامی می دانند.
زمان به کندی پیش می رود...
بعضی از استادان دانشگاه با خود می گویند "کادر علمی دانشگاه که کمبودی نداشت، پس این اساتید برای چه کاری آمده اند...؟!"
... مجری برنامه در جایگاه قرار می گیرد و شروع مراسم را اعلام می کند. قاری قرآن با نوایی دلنشین، آیاتی را پیرامون جهاد و شهادت تلاوت می کند.
سرود افتخارآفرین جمهوری اسلامی  نیز پخش می شود.
مجری برنامه همچنین از حضور گرم دانشجویان و دانشگاهیان در برنامه تشکر می کند...
و میهمانان که همان استادان جدید دانشگاه هستند بر زورق هایی از نور و در میان استقبال حاضرین؛ بر دوش دانشجویان به پیش می آیند.
آنها گمنام ولی بسیار آشنایند. نشان آنها را می شود در پیشرفت های هسته ای، اقتدار و عزت سیاسی ایران و آزادگی و مقاومت ملت دید.
آری. آنزمان که همه چیز را رها کردند و به فرمان خمینی کبیر، در دانشگاه جبهه ثبت نام کردند، آنها را دیده بودم. حتی آنزمان هم گمنام و بی نشان می رفتند.
این استادان عزیز که امروز میهمان دانشگاه شهید باهنر کرمان هستند زمانی نه چندان دور در کلاس های درس نور و در محضر استادانی همچون امام روح الله درس خوانده اند.
اینان حبّ نام و شهرت ندارند. حتی کسی نامشان را هم نمی داند.
اینان همان هایی هستند که روح الله بر بازویشان بوسه می زد.
من ردّپای آنها را در جنوب و غرب کشور دیده ام. چه با طراوت آمده اند. بوی بهشت می دهند.
اینان برای هشدار آمده اند؛ از همین نزدیکی ها، از میمک، چزّابه یا شاید هم از شلمچه آمده اند... مبادا که ما فراموش کنیم دیروز، امروز و فردا را...
دانشگاه شهید باهنر کرمان اکنون قطعه ای از بهشت را در خود جای می دهد. برای این عزیزان بارگاه و منزلگاهی مهیا می شود تا دانشجویان فراموش نکنند که استاد همیشه حاضر و ناظر است.