دوشنبه 16 دی‌ماه سال 1387

 

 *مسعود کاظمی مقدم 

اینجا غزه است. یک نواره باریک شاید به اندازه ی مساحت یکی از شهرهای متوسط ایران با یک میلیون و پانصد هزار جمعیت. متراکم‌ترین نقطه جمعیتی جهان. بیش از ده روز است که اسرائیل جنایتکار با همدستی آمریکا و با چراغ سبز روسیاهایی همچون ملک عبدالله، حسنی مبارک، محمود عباس، باکی‌مون ‌، جرج بوش ، ملک عبدالله دوم و بعضی از سران مرتجع کشورهای عربی و اروپایی آن از هوا، دریا و زمین مورد تهاجم قرار گرفته است. هواپیمای f11 ، بمب‌های هوشمند و موشک‌های پیشرفته مشغول شخم زدن این سرزمین مقاوم هستند. هیچ مسجدی ، هیچ بیمارستانی، ‌هیچ سازمان خیریه‌ای ، هیچ مدرسه‌ای ، هیچ دانشگاهی و هیچ پناهگاه و خانه‌ای از گزند این بمباران در امان نیست.

 

5 / 1 میلیون نفر 8 ماه است که محاصره شده‌اند و نزدیک به دو ماه هست که هیچ گذرگاهی بر روی آنان باز نیست، کمبود مواد غذایی ، مواد سوختی ، دارو ، برق و حتی آب در همه جا احساس می‌شود اما همه این سختیها در یک سو و همه شهادت‌ها در سوی دیگر.

 5 خواهر زیر ده سال همراه با مادرشان شهید شدند. مرتب خبر شهادت کودکان و زنان فلسطینی به گوش می‌رسد، چرا این هم جنایت‌، چرا این همه قساوت؟!

 بار دیگر مردم جهان باید نام غزه را در کنار نام هایی مانند صبرا و شتیلا ، قانات، کفر قاسم، تل زعتر و همه نقاطی بیاورند که بیش از 60 سال است که یاد آور جنایتهای هولناک صهیونیزم هستند. دیدن کودکان بی سر سخت است ، دیدن قلب کوچکی که در اثر ترکش از بدن پسر بچه بیرون آمده است، خیلی سخت و درد آور است.

اما همانطور که گلوی بریده و نازک علی اصغر و سر بریده امام حسین (ع) طومار ظلم و ستم یزیدیان تمامی دوران را به هم پیچیده و رسوا ساخت، امروز نهضت فلسطین با همه دردناکی که دارد از همیشه زنده‌تر و پیروز تر است، چرا که دشمن زبون با این همه تاخت و تاز خویش به هیچ کدام از اهداف از پیش تعیین شده خویش نرسیده و نخواهد رسید.

موشک های حماس اینک برد بالای 50 کیلومتر را دارند و بیش از یک میلیون صهیونیست بزدل را مجبور به فرار به پناهگاهها می کنند. حماس و رهبرانش در نظر مردم فلسطین از همیشه محبوبترند. سایر فلسطینی های ساکن کرانه باختری و سرزمینهای 1948 همبستگی و همراهی بیشتری را با ساکنان غزه احساس می‌کنند. ملت های عرب خصوصاً ملت مصر بیش از پیش با ملت فلسطین احساس همدردی می‌کنند. شاید به همین زودی ها در کنار انتفاضه ی فلسطین، در مصر نیز ا نتفاضه‌ای آغار گردد تا حسنی مبارک را به زباله دان تاریخ بفرستد. دیگر شیوخ عرب هم باید منتظر مجازات سخت تاریخ به خاطر خیانتهایشان باشند. خدا را چه دیده‌اید. اصلاً غزه یک فرقان و جدا کننده حق از باطل شده است تا حتی در داخل کشور ما همه توانست دست خیلی از گروهها و افراد به ظاهر طرفدار جامعه مدنی و حقوق بشر را نیز رو کند. آری شکست در غزه حتمی است اما برای اسرائیل.

 در اینجا برای روشن شدن این مهم فقط بر گوشه‌ای از اقرار رسانه‌‌های صهیونیستی داخل و خارج اسرائیل توجه کنید تا خود به عمق فاجعه پیش‌آمده برای باراک، لپونی، اولمرت و سایر قصابان تاریخ پی ببرید.

روزنامة انگلیسی ایندیپندنت :« حملات اسرائیل علیه نوار غزه شکست خواهد خورد.»

روزنامه آمریکایی لس آنجلس تایمز:« نتیجه نهایی عملیات جنگی اسرائیل در غزه، تحکیم جایگاه حماس و ایران خواهد بود.»

 روزنامه صهیونیستی یدیهوت آحارنوت : « اسرائیل در حمله به غزه هیچ دستاوردی نداشته بلکه به عکس باعث افزایش محبوبیت حماس شد.»

فایننشنال تایمز انگلیس: « اسرائیل با حمله به غزه با دست خود حماس را تقویت کرد.»

ایندیمیندنت انگلیس: « با اقدام اسرائیل ارتش‌های جدیدی به جنبش حماس می‌پیوندند.»

روزنامه صهیونیستی جروزالم پست : « خطای جنگ 2006 را تکرار کردیم. شکست در غزه حتمی است.» اگر حماس از بین رود ، گروههای رادیکال تری جایگزین آن خواهد شد ، آن وقت تل آویو آرزو می‌کند که ای کاش حماس در غزه باقی می ماند .

اینها گوشه‌ای از اعتراف نظام رسانه‌ای دنیا بود.

اما باید گفت اسرائیل در مسیر سراشیبی سقوط و اضمحلال قرار گرفته است . این گزاره عصاره و شالوده انواع اظهارات و اعتراف های کارشناسان و تحلیلگران است که طی ماه های اخیر با شدت یافتن بحران متعدد و مستمر در رژیم صهیونیستی بر آن تأکید و تصریح دارند و حمله به غزه می‌تواند این فروپاشی و زبونی را جلو بیاندازد کما اینکه جنگ 33 روزه در 2 سال پیش هیمنه پوشالی رژیم صهیونیستی را از بین برد و نقطه آغاز این اضمحلال و نابودی بود. انشاءالله که با دعای مومنین در ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان مظلومین فلسطین هر چه زودتر بر دشمن خونخوار خویش به نصرت و پیروزی دست یابند .