دوشنبه 16 دی‌ماه سال 1387

 

* ش.خ.د -  نقدی بر دنیای آزاد لیونی

در شرایطی که وزیر خارجه رژیم صهیونیستی جنگ غزه را جنگ دنیای آزاد با حماس اعلام و نخست وزیر دولت منتخب فلسطین آن را جنگ حق و باطل اعلام کرده است، توجه به زمینه‌های فرهنگی این جنگ، جهاد فرهنگی برای مبارزه با صهیونیسم فرهنگی و فرهنگ صهیونیستی را ضروری می‌کند.

در شرایطی که رژیم صهیونیستی حمله هوایی به مردم بی سلاح غزه را از حمله هوایی به حمله زمینی و حتی استفاده از سلاح های غیرمتعارف مثل بمب های خوشه ای و سلاح های هسته ای با اورانیوم ضعیف شده گسترش داده است، بازبینی جنگ فرهنگی و رسانه ای پنهان در این جنگ یک ضرورت است.

توجه به سخنان زیپی لیونی، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی و توجیهات وی درباره این حمله نابرابر در این زمینه و سخنان اسماعیل هنیه، نخست وزیر دولت منتخب فلسطین در دفاع از مقاومت فلسطینی در مقابل اشغالگران روشنگر است.

لیونی در سخنانی درباره دلایل حمله به غزه گفته بود: ما برای دفاع از ارزش های دنیای آزاد به منطقه تحت حمایت حماس حمله کرده ایم.

وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در توضیح ارزش های دنیای آزاد، ایجاد امنیت و آرامش برای شهرک های صهیونیست نشین را یکی از این ارزش ها اعلام کرده بود.

با ارزیابی سخنان لیونی می توان به خوبی ماهیت جنگ را علاوه بر پوسته ظاهری آن که نظامیگری است جنگ ارزش های به قول لیونی یک دنیا با دنیایی دیگر نامید.

سخنان نخست وزیر منتخب فلسطین درباره دفاع از غزه هم به خوبی ماهیت فرهنگی جنگ را بیانگر است؛ وی این جنگ را جنگ حق و باطل عنوان کرد.

اکنون براستی حماس نماینده یک جریان فرهنگی فکری و رسانه ای و صهیونیسم نماینده یک جریان فرهنگی فکری و رسانه ای دیگر است.

حماس نماینده جریان مقاومت برای حاکمیت ارزش هاست که بالاترین ارزش که دیگر ارزش ها بدون آن بی ارزشند، همان نفی سبیل است؛ به این معنی که مسلمانان طبق نص صریح قرآن کریم در آیه 141 سوره نساء «و لَنْ یَجْعَلِ اللّهُ لِلْکافِرینَ عَلَى المُوْمِنینَ سَبیلاً» از قرار گرفتن زیر سلطه کفر منع شده اند.

قرار نداشتن در زیر سلطه کفر و پیروی و دنباله روی از ایادی کفر چه در حوزه های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی و چه در حوزه فردی ارزشی است که در صورت فراموشی آن ارزش های دیگر مثل جهاد در راه خدا، زکات، امر به معروف و نهی از منکر و تولی و تبری و حج و بسیاری دیگر از ارزش های اسلامی را تحت الشعاع قرار خواهد داد.

در نبردی که در یکی از مقدس ترین سرزمین های جهان و مهد بسیاری از پیامبران و قبله اول مسلمانان بین صهیونیسم و مقاومت اسلامی در جریان است ارزش های دنیای مادی و زمینی با ارزش های الهی در حال مبارزه اند و ستیزی که برپاست ستیز یهود و اسلام نیست؛ چرا که یهودیان جهان بارها با پریایی تظاهرات انزجار خود را از صهیونیسم نشان داده اند.

این ستیز، ستیزی تاریخی است ستیزی که از ابتدای تاریخ قتل انبیای الهی به دست دنیاپرستان و ظلم گسترده در جهان را تا آخرین این ظلم ها در غزه رقم زد تا فردا روزی با وزش نسیم نجات از سوی منجی عالم بشریت، مهدی صاحب الزمان(عج)  ظالمان و دنیاپرستان تاریخ متنبه شوند و خداپرستان و مظلومین بر جهان مستولی شوند.

از آنجا که تا ظهور منجی، مبارزه با ارزش های دنیاپرستان، وظیفه خداپرستان است، بر همه مومنین به وحدانیت خداوند لزوم پاسخگویی به ندای رهبران دینی برای شروع جهاد فرهنگی علیه جلوه های دنیاپرستی ضروری است.

اکنون صهیونیسم، امپریالیسم، کمونیسم، سوسیالیسم و همه ایسم های دنیاپرستانه غربی در تلاش برای سلطه فرهنگی بر جهان که زمینه سلطه سیاسی، اقتصادی و ... است با تمام ایادی داخلی و خارجی خود دست به کار از بین بردن فرهنگ مقاومت و خداپرستی شده اند.

ندای حسین ابن علی(ع)، پیشوای مقاومت و خداپرستی تاریخ و صوت «هل من ناصر ینصرنی» ایشان همچنان ادامه خواهد یافت تا با زنده نگهداشتن فرهنگ مقاومت در مقابل ظلم چه صهیونیسم باشد یا امپریالیسم یا هر ایسم دنیاپرستانه دیگری، زمینه ها را برای آمدن منجی و جواب دهنده اصلی به این پیام آماده کند.